!!!! Zapraszamy na Hubertusa 2022, tegoroczną pogoń za lisem !!!


Kochani jeźdźcy!
Zapraszamy na tegorocznego Hubertusa w Stajni Kowalski Komorze, który odbędzie w dniu 05.11.2022.
1. Ceny przedstawiają się następująco:
- 290 zł/osoba, na koniu ze stajni z wyżywieniem (grill, ognisko)
- 90 zł/osoba, uczestnictwo bierne (jazda bryczką) lub na własnym koniu z wyżywieniem
2. Preferowana płatność przelewem,
numer konta: 59144010420000000000224658
3. Wpłata jest równoznaczna z rezerwacją konia, ilość naszych koni ograniczona, prosimy o wstępny kontakt mailowy: stajniakowalski@gmail.com lub telefonicznie
4. Konie udostępniane są tylko osobom o zaawansowanych umiejętnościach jeździeckich po sprawdzeniu przez prowadzącego. Prosimy nie przecenić własnych możliwości.
5. Wraz z końmi do lasu wyjeżdża bryczka. Nie będzie towarzyszyła zastępowi koni przez cały czas spaceru. Liczba osób na bryczce ograniczona.
6. Dla wszystkich możliwość obserwacji gonitwy za lisem z punktu obserwacyjnego. Dojazd do punktu bryczką lub własnym transportem.
7. Obowiązkowy kask, preferowany ubiór galowy (białe spodnie i frak lub marynarka) lub mundur ułański lub strój western.
8. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych podane godziny mogą ulec przesunięciu.
9. W razie pytań, prosimy o kontakt na numer: +48 789 015 469 lub +49 172 411 40 71Hubertus

Polowanie" odbywa się w weekend w październiku lub listopadzie. Jest to impreza jeździecka o długiej tradycji - na lisy poluje się konno od XVI wieku.

Dziś nie poluje się już na prawdziwego lisa - zadanie to przejmuje jeździec.

Do kurtki zwycięzcy z poprzedniego roku przypina się ogon lisa, który musi zostać upolowany przez myśliwych jako trofeum.

To wielkie widowisko, nie omija go też wielu kolarzy z okolicy.

Po obfitym "HALALI" wyruszyliśmy ze stajni. Nasza jazda prowadzi przez las do wielkiej polany, gdzie rozpoczyna się polowanie.

Lis" jedzie przodem, a za nim pozostali zawodnicy. Teraz chodzi o to, by "złapać lisa za ogon". Wygrywa ten, kto go złapie.

W polowaniu na lisa biorą udział nie tylko jeźdźcy, ale także goście, którzy przyjeżdżają na teren polowania bryczką i dopingują jeźdźców. Po rozdaniu wstążek jeźdźcy wracają do stajni, aby świętować i cieszyć się obfitym bufetem.